Informaatika (Multimeedium ja õpisüsteemid) magistriõppe

Kutsesobivuseksam

 

 

 

Eksami eesmärk: teha kindlaks sisseastuja

Kutsesobivuseksami (edaspidi eksam) toimub 2-liikmelise komisjoni ees.

Eksam koosneb kahest komponendist:

  1. Kirjalik (1-2 lk ehk 2000 kuni 4000 tähemärki) ülevaade sellest, kuivõrd on sisseastuja senini kasutanud õpitarkvara ning millised on sisseastuja magistriõppega seonduvad ootused. Kirjalik ülevaade peab eksamikomisjonile olema saadetud aadressil 10120 Tallinn, Narva mnt. 25, Informaatika õppetool, märksõna "Kutsesobivus" ning meilitud aadressil heli@tpu.ee. hiljemalt 8. juuliks.
  2. Suuline vestlus eksamikomisjoniga 11. juulil, vastavalt eksamigraafikule , arvestusega 20 minutit iga sisseastuja kohta. Suuline vestlus on omakorda kolmeosaline:
    1. Sisseastuja tutvustab ennast ning annab 15 minuti jooksul ülevaate:
      • oma senisest arvutikasutusega seonduvast tegevusest,
      • selgitab oma motivatsiooni asuda magistriõppesse,
      • kirjeldab oma valdkondlikke eelistusi ning põhjendab oma valmisolekut kanda magistriõppega seonduvat lisakoormust,
      • põhjendab esialgse teema valikut.
    2. Demonstreerib oma oskust aru saada võõrkeelsest arvutialasest tekstist (inglise või saksa keeles).
    3. Sisseastuja ja eksamikomisjoni vaheline diskussioon erialaga seonduvatel teemadel.

Kutsesobivuseksam toimub eesti keeles.

Vastavalt magistriõppe eeskirjadele ei ole magistritöö teema ja juhendaja eelnev olemasolu kohustuslik. Sellegipoolest tuleb nende olemasolu pidada soovitatavaks. Teema peaks olema seotud kandidaadi põhierialaga (keeleõpetajal näiteks multimeediumipõhise keeleõppetarkvaraga seonduv, kooli infojuhil koolis üldkasutatava tarkvaraga seonduv, ettevõtluses töötaval ettevõtte presentatsiooniga seonduv jne).

Magistritöö akadeemiliseks juhendajaks (lisaks on kõikidel veel informaatika osakonna poolt määratav tehniline juhendaja) on soovitavalt vastava ala professor, dotsent, vanemteadur või juhtiv spetsialist kas TPÜ mingist akadeemilisest osakonnast või teadusinstituudist. Erandjuhul võib akadeemiline juhendaja olla ka väljastpoolt ülikooli, vastavalt informaatika osakonna juhataja nõusolekule.

Sisseastumisel arvestatavad parameetrid

  1. Senine tegevus (ja tegevuse tase!) multimeediumipõhise tarkvara või õpisüsteemide rakendamisel ja arendamisel, aga samuti vastava koolituse läbiviimisel.
  2. Senisest töökohast tulenev vajadus magistriõppekava läbimiseks (kuivõrd omandatakse praegu puuduolevad, kuid praeguses töös vajalikud pädevused).
  3. Magistritöö läbimõeldus: mida sooviks teha, kes võiks olla juhendaja, kas on sel alal eelnevaid kogemusi, kuivõrd reaalne on õigeaegselt heatasemelise magistritöö valmimine (magistritööde kaitsmine on kavandatud 2004. aasta augusti lõppu ning seda on plaanis laialdaselt ka avalikus pressis kajastada, koos vastavate presentatsioonidega).
  4. Magistriõpingutest ja magistritööst saadav kasu eesti haridusele: kuivõrd lai on loodava tarkvara kasutajate ring, millised on võimalused oma teadmiste edasiandmiseks kolleegidele jne.

 

    Vastuvõtu tingimused

    Kutsesobivuseksami edukas läbimine.

     

    Eksami toimumise aeg ja koht

11.juuli 2002, algus kell 9.00

Tallinn, Narva mnt 25, ruumid 419 ja 420.