Vestluse aluseks vastamisel on eelnevalt saadud loengu- ja praktikumimaterjalidel põhinevad kordamisküsimused ning praktikumides läbi vaadatud teemad ja programmid. Tuleb osata ka valmisprogramme kommenteerida ja väiksemaid kohapeal ise luua.
Kontroltöös tuleb praktikumitunni jooksul lahendada programmeerimisülesanne. Usina ja tulemusliku õppetöös osalemise eest võib saada kontrolltööle lähtehinde, mida on võimalik ülesande lahendamisega parandada.
Eksamile pääseb ja hinde saab siis, kui eelnevad astmed on läbitud.
Kuni kaks lisapunkti saab ettekande, referaadi või omakoostatud programmi eest.
Hindamisskaala on järgmine:
5 (suurepärane) 14-17 4 (väga hea) 12-13 3 (hea) 10-11 2 (rahuldav) 8- 9 1 (kasin) 6- 7Kui eksamiülesannete lahendamise lõpuks jääb punktisumma kahe hinde vahele (näiteks 9,5), siis saab tulemust parandada suulise vastamisega.
Töö Maksimumpunktide arv I vastamine 0 II vastamine 0 I kontrolltöö 5 II kontrolltöö 5 Ettekanne/referaat/ kopsakam programm 2 (vabatahtlik) eksamiülesanne 5
Ka referaadi teema saab ise valida, teretulnud on nii tundmatute valdkondade tutvustused kui tuntu üksipulgi lahti seletamine, pikkuseks 4-16 lk. Kui ettekanne ei tohi minna liialt teoreetiliseks ning kõik kuulajad peavad sellest aru saama, siis referaadis pole tarvis oma teadmisi vaka all hoida. Ettekande võib teha ka ühe maakeelse allika põhjal, referaadi puhul on tarvilikud omapoolsed täiendused või lisandused muudest materjalidest.
september õppetöö algus vahenditega tutvumine/kohanemine oktoobri keskpaik esimene vastamine ning kontrolltöö novembri lõpp teine vastamine ning kontrolltöö eksamiülesannete harjutamine. Jaanuar eksamLootuses, et saadud teadmised hindest rohkem väärt on -
õppejõud Jaagup Kippar.