Aeg
Teemad
Õpitegevused
Hindamine




1. nädal Tutvus PHPga
Kõik materjalid kättesaadavad Raamaturiiulilt.

Tutvu kursuse tutvustuse ?? ning akadeemilise juhendiga. ?? Soovi korral trüki konspekt omale kirjalikult pdf või odt vormingu kaudu. Õpiku põhiosas leiduvad koodinäited kokkupakitud kujul failidena leiab siit.

Muretse omale võimalus PHP koodi käivitamiseks. Olgu siis kohalikku masinasse installitud nt. XAMPP-komplekti abil või mõnes veebikohas. Võta ette konspekti tutvustav osa. Loe läbi sissejuhatus ning käivita näited. Veendu toimimises ning mõtle läbi, kuidas nad töötavad. Tee läbi iga alapunkti lõpus olevad ülesanded kuni korrutustabeli loomiseni.

Lahendatud ülesanded (või viide nendele) paiguta võimalusel oma veebilauale - siis on nõu küsimisel ja andmisel neid mugavam üles leida.

2. nädal Lehe koostamine alamosadest
Tee läbi tutvustuskonspektis olev eri faile ühendav bussiliine näitava lehestiku osa. Muuda lehestikku vastavalt ülesannetele. Võimalusel ühine paari kursuslasega ning koostage ühtse kujundusega sisseloetavaid faile kasutav veebilehestik. Anna julgesti märku olgu foorumis või kirja teel, kui käivitamine ja muutmine ei taha õnnestuda - siin võib mitmesugust tehnilist abi vaja minna nii kaaslaste kui õppejõu käest.
Mõelge läbi, milline faile sisselugev veebilehestik esitada kodutööna 4. nädalaks.
3. nädal Galerii
Tee läbi tutvustuskonspektis olev eraldi kataloogist liiniandmeid lugev näide. Selle põhjal koosta kataloogis olevatest piltidest pildigalerii. Viimistle üks kettal olevaid andmefaile kasutav rakendus 4. nädala kodutööks.

4. nädal Andmetabel
Tutvu andmebaasi rolli seletava konspektiga. Hangi enesele ühendus MySQL andmebaasiga - olgu kohalikus masinas või võrgus. Loo näidete järgi tabelid. Katseta nendega - lisa ja muuda andmeid. Tee läbi ülesanded.
Andmefailide sisu arvestava kodutööna tehtud veebilehestiku esitamine.
5. nädal Andmetabeli veebiväljund
Loe sama konspekti edasi ja tee läbi näited ning ülesanded. Tee valmis registreerimisvormiga matkalehestik. Vajadusel saab vihjeid materjali lisade osast.

6. nädal Andmete muutmine veebis
Loe sama konspekt lõpuni, tee muutmisnäited ja ülesanded läbi. Kavanda muudetavate lehesisudega veebilehestik järgmise nädala kodutööks.

7. nädal Andmetabelite ühendamine
Tööta läbi konspekt. Püüa jäljendada mõnd olemasolevat kujundust ning pane selle alla näitama kahe seotud tabeliga andmeid (näiteks veebiuudised ja kommentaarid nendele)
Kodutööna tuleb esitada veebilehestik, mille lehtede sisu saab graafilise redaktoriga muuta.
8. nädal Klassid, lehemallid
Objektorienteeritud programmeerimise abil saab suuremaks kasvavat veebirakendust paremini struktueerida. Selle arendusloogika juurde sobivad hästi lehemallid, kus üksikute osade kuvamiseks on võimalik kujundustükid eraldi välja tuua. Tee läbi näited ja ülesanded.
Kodutööna seotud andmetabelite hallatav väljund veebis.
9. nädal Mitu mitmele seos
Mitmekülgsemate seoste juures läheb vaja vähemalt kolme andmetabelit. Siin põhjus need teemad omale selgeks teha ja nende põhjal järgmiseks nädalaks kodutöö esitada.


10. nädal Autentimine
Kasutajate tuvastamine ning nende seadetega arvestamine on juba aastaid veebirakenduste juures igapäevane. Nüüd tasub üks võimalus selle tarbeks ka enesele selgeks teha. Tasub asuda mõtlema grupitöö peale - et milline suurem asjalik rakendus on põhjust naabritega koos valmis teha. Kolme andmetabelit ühendav hallatav veebirakendus
11. nädal Keerukamad andmebaasipäringud
Üks andmetabel päringus mitme koopiana. Alampäringud ja rekursiivsed alampäringud. SQL-päringu tulemustega arvestava veebiväljundi loomine.
Grupitööde koodi läbivaatus
12. nädal Grupitööde esitlus
Iga seltskond näitab oma töötavat veebirakendust, tutvustab selle ülesehitust nii kasutaja jaoks kui ka tehnilise poole pealt. Õppejõud ja kaasõppurid saavad esitada mitmesuguseid küsimusi. Mõne rakenduse puhul proovitakse ka ühist installeerimist ning täiendamist.
Grupitööde esitlus
13. nädal Arvestustöö
Õppejõu poolt antud ülesannete lahendamine.
Arvestustöö
14. nädal Seminar
Vestlus kordamisküsimuste põhjal. Põhilise seletava jutu räägivad osalejad, õppejõud vajadusel täiendab.
Seminaril osalemine või selle järel tegemine kohustuslik.
Seminarilt puudunule jätab õppejõud õiguse hinnet alandada või mitte välja panna.