Rakendusel võiks olla üldine ava/esileht. Et ei visataks kohe harilikke murde õpetama/arutama, vaid oleks juures paar rida ja miks mitte ka autori andmed ja pilt. Ning näiteks teade, et rakendus töötab paremini Internet Exploreriga (Mozilla puhul minu arvutis igatahes ülesandeid ei genereeritud).



Püüdsin teooria ja oma koolimälestuste järgi kirjutada, aga millegipärast (6+5)/3 loeti valeks...


vale või õige

Jagamise puhul võiks äkki ka pikema variandi lahendusse sisse tuua, st., et esimeseks sammuks oleks tagumise murru ümber pööramine. Ning siis alles arvutused ja taandamised.

Erinimeliste murdude loomisel võiks kontrollida, et nimetajad ühesugused ei tuleks.






Samuti võib juhtuda, et saab kogemata lühemalt kirjutada, mis aga arvutile ei meeldi.




Iseenesest pole paha, kui säärane korrutamine ja taandamine ka ühiste nimetajate puhul läbi teha, et tekiks harjumus, mida rahus korrutada ja taandada võib. Aga siis võiks säärane soovitus kusagil kirjas olla. Ning "otseteed" pole ka hea päris valeks lugeda.


Iseenesest aga kiiduväärt ettevõtmine. Töötavale lehestikule lisaks kuluks aga ka selgitav jutt. Selle kohta, milliseid lähedasi programme üldse näinud oled (näiteks Prangli peastarvutamine). Samuti oma programmi tehnilise ülesehituse kohta. Ning tähtsa osa peaks moodustama kasutusjuhend õpetajale. Mõned töölehed, soovitused, kuidas seda programmi koolis kasutada. Kui enesel kas praktikal või mujal võimalus olnud läbi proovida, siis enese tähelepanekud ja kommentaarid, et mis õppuritele lihtsam, mis raskem tundub. Ning kuhu suunda oleks võimalik ja mõtet asja edasi arendada/viimistleda, kui tulevikus juhtuks rohkem aega ja vahendeid sellega tegelemiseks olema.