Serveripoolsed veebirakendused logo

Konspekt ja ülesanded

Tervikuna

odt, pdf, html, txt, txt

Õpijuhis

Peatükkide kaupa

Algus odt, pdf, html, txt, txt
Mobiilimalli järgi veebilehestik odt, pdf, html, txt, txt
Andmebaasitabeli veebiväljund odt, pdf, html, txt, txt
Andmete muutmine, laulude lehestik odt, pdf, html, txt, txt
Jalgrattaeksami vastu võtmise veebilehestik odt, pdf, html, txt, txt


Tutvustus

Veebilehestikke on loodud 1990ndatest alates. Peale andmete näitamise/vaatamise on veebis ka üsna algusest peale nendega midagi ka teha saanud.
Vahepealsetest keerdkäikudest hoolimata paistab, et veebi koostamisel langeb põhirõhk lähiaastatel ikka HTMLi, sinna juurde kuuluva CSSi ja Javaskripti peale. HTMLi kirjutamise ning sealtkaudu saadavate andmetega saab PHP igati mugavasti hakkama. Seetõttu alustamegi õppematerjali lihtsa veebilehe loomisega ning vaikselt lisame sinna programmeerimisvõimalusi.
Keskendume veebiserveris töötavale PHP/MySQL-lahendusele, mis laseb rakenduse põhitöö teha serveris ning jätab kliendiarvuti põhiliselt andmete näitaja ja kasutajalt sisselugeja rolli. Serveris aga saab talletada ühiseid andmeid ning ühelt kasutajalt tulnut teisele näidata - olgu tulemuseks siis külalisraamat, foorum või hoopis tellimuste haldamise rakendus.
Materjali koostamisel on püütud silmas pidada üheteistkümnenda klassi taseme teadmisi ja oskusi. Kuid kasulikku võiks siit leida ka nii nooremad kui vanemad.
Materjal koostatud Tiigrihüppe veetava ProgeTiigri programmi raames.

Kontakt

Materjali koostas TLÜ Informaatika Instituudi õppejõud Jaagup Kippar (jaagup@tlu.ee, 56 221 789).